در حال بارگیری...
کسب و کار آنلاین
۲۹ فروردین

کسب و کار آنلاین |کسب و کار اینترنتی | یاراپلاس

چگونه کسب و کار آنلاین موفقی را راه اندازی کنیم ؟

تفاوت کسب و کار آنلاین با کسب و کار سنتی

این روزها  فضای مجازی و اینترنت حرکت مردم را به سوی کارآفرینی و کسب و کارهای اینترنتی سرعت بخشیده است و سطح دانش مردم را در این زمینه افزایش داده است  . این پیشرفت در بستر فضای مجازی اتفاق های بسیار خوبی را رقم زده است.

به گونه ای که هر روز مشاهده می کنیم کسب و کارهای اینترنتی و یا کسب و کارهایی که بر پایه فضای مجازی هستند بر تعداد آن ها افزوده می شوند و گام های موفقیت را یکی پس از دیگری طی می کنند ، کسب و کارهایی که بسیار موفق هستند و با هزینه اولیه اندکی آغاز کردند و موجب پیشرفت اقتصادی جوامع شده اند .
در این مقاله قصد داریم 5 مورد از برتری های فضای مجازی و کسب و کارهای آنلاین را نسبت به کسب و کارهای سنتی بیان کنیم  . اگر شما دارای کسب و کار سنتی می باشید و در حال خواندن این مقاله هستید بکوشید تا کسب وکار خودتان را به سمت آنلاین ترویج دهید .

 

کسب و کار آنلاین
کسب و کار آنلاین
 1. هزینه راه اندازی کمتر ، نسبت به کسب و کارهای فیزیکی :
  فرض کنیم قصد راه اندازی فروشگاه لوازم خانگی داریم چنانچه قصد داشته باشیم کسب و کار سنتی ایجاد کنیم نیازمند اجاره مغازه و خرید جنس داریم که برای ما بسیار هزینه دار است و عمدتا تمام سرمایه یک فرد می باشد ولی در کسب و کار آنلاین ما نیاز به خرید یک دامنه و یک هاست داریم.
  شما به مبلغ 100 هزار تومان و یا کمتر به صورت سالیانه و در ابتدا برای موجود اعلام کردن اجناس می توانیم با یک فروشگاه در نزدیکی محل صحبت کنیم و با سود کمتر پس از سفارش مشتری خریداری کنیم و جنس را برای مشتری پست کنیم . با این کار شاید سود کمتری می کنید اما سرمایه شما موجود است و می توانید کارهای بسیار بزرگتری انجام دهید.
 2. جهانی بودن از لحظه شروع کسب و کار :
  فرض کنیم ما به صورت سنتی کسب و کار و فروشگاه لوازم خانگی خودمان را افتتاح می کنیم . اما آیا به محض افتتاح تمام کشور متوجه حضور ما می شوند ؟ از شهر دیگر می توانند از ما خرید کنند ؟ اما زمانی که ما فروشگاه آنلاین افتتاح می کنیم هر فردی از هر جای کشور می تواند از فروشگاه ما دیدن کند و از ما خرید کند .
 3. بی معنی شدن ساعت کاری:
  اگر از کسانی که کسب و کار آنلاین دارند سوال کنید متوجه می شوید آنها حتی ساعت 2 بامداد هم محصول فروختن و کسب درآمد کرده اند .همین سوال را از کسی که کسب و کار سنتی دارد بپرسید حتما پاسخ خواهد داد ایا دیوانه شده ای ؟ آخر کی ساعت 2 نصف شب محصول می فروشد .
 4. با مشتریان خود به صورت ساده ارتباط برقرار کنید.
  شما در فضای آنلاین این بستر را به راحتی دارید تا با مشتری قدیمی یا جدید خود ارتباط بگیرید اما ارتباط با مشتری یکی از بزرگترین مشکلات صاحبان کسب و کارهای سنتی است .
 5. سرعت بالای تبادل اطلاعات
  فرض کنید شما یک مغازه به متراژ 100 متر دارید و کلی پرسنل و فروشنده در روز چند نفر مشتری را قادر هستید پاسخگو باشید ؟ و اطلاعات کامل هر محصول را به مشتریان توضیح بدهید ؟ جالب این است که در کسب و کار دیجیتال شما به سادگی روزی چند هزار نفر را می توانید پاسخگو باشید حتی بدون یک فروشنده .

  توانستیم با هم 5 فرق کسب و کارهای قدیمی و کسب و کارهای آنلاین را بررسی کنیم . اگر شما هم در این فکر هستید چطور و چگونه وارد این فضا بشوید و بتوانید کسب و کار آنلاین ایجاد کنید پیشنهاد می کنم دیگر مقالات ما را مطالعه کنید و با ما در ارتباط باشید تا شما را برای داشتن کسب و کاری نو و موفق همراهی کنیم .

در صورتی که به اطلاعات بیشتر و مشاوره نیاز دارید ، کارشناسان ما آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما می باشند .

0930-402-6180

0903-272-8811

تلگرام : yaraplus4@

این مقاله هم جالبه!
آژانس بازاریابی انلاین در مشهد
0/5 ( 0 نظر )

دیدگاه خود را بنویسید