روش_هایی_برای_ساخت_محتوای_با_کیفیت
۲۳ مرداد

۶ روش برای ساخت محتوایی با کیفیت تر برای وبلاگ خود

 

 روش هایی برای ساخت محتوایی با کیفیت تر در وبلاگ

آیا از بلاک شدن وبلاگ خود خسته شده اید؟ آیا زمان مافی براس ساخت محتوا برای وبلاگ خود ندارید؟ این مقاله چندین روش ساده برای گذر مردن از این مشکل برای شما لیست کرده است.

اما اول به این افسانه می پردازیم کهنیازمند توجه شماست.

افسانه: من زمانی را برای وبلاگ خود ندارم

همیشه من از کسانی که به وبلاگ من سر می زنند می پرسم که چالش هایی برای مدیریت یک وبلاگ ممکن است وجود داشته باشد. معمولا جواب آنها این است: به عنوان چالش اول من زمانی برای نوشتن مطلب در وبلاگ خود ندارم. اما من فکر می کنم این مشکل اشتباه است زیار برای چیزی که مهم است باید زمان داشته باشید.

من سعی می کنم چالش را این گونه حل کنم. من زمانی برای نوشتن ندارم را به زمانی برای نوشتن پیدا می کنم تبدیل خواهم کرد. در شغل شما مدیریت یک وبلاگ یک ابزار بازاریابی موثر است.

محتوایی که شما در وبلاگ خود می گذارید می تواند ۲۴ ساعته مورد استفاده قرار گیرد. پس پیدا کردن زمان برای مدیریت آن می تواند یک راه حل کلیدی برای برنامه های بازاریابی شماست.

من به شما پیشنهاد می کنم که حداقل ۳۰ دقیقه روزانه زمان برای تمرکز کردن روی وبلاگ خود اختصاص دهید.

وقتی که به آن فکر می کنید به این نتیجه خواهید رسید که وقت زیادی هم نیست. باید بدانید که شما در فضای مجازی کار های دیگر هم باید برای کار خود انجام دهید و به آنها هم باید توجه کنید. پس فقط روی وبلاگ خود تمرکز نکنید و به دیگر کار ها هم برسید. فقط این را در ذهن داشته باشید که محتوایی که شما در وبلاگ خود قرار می دهید می تواند در کار شما تاثیر گذار باشد.

این مقاله هم جالبه!
تولید محتوا چیست و چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ | آژانس دیجیتال مارکتینگ یاراپلاس

خب چگونه باید برای خود زمان درست کنید؟ باید برای آن برنامه ریزی کنید. این چیزی است که من مشتری های خود می گویم و خودم هم از این روش برای مدیریت کردن وبلاگ خود استفاده می کنم.

۱.یک برنامه سرمقاله دار بسازید

برای انجام این کار دو قدم وجود دارد.

ااولی این است: زمانی را برای مدیریت وبلاگ خود قرار دهید که می دانید در آن زمان سر حال و شاداب هستید. این زما معمولا وقتی است که شما احساس می کنید خیلی پر انرژی هستید. مثلا برای من این زمان در صبح است.

برای ساخت محتوایی که به سرعت در موتور های جستجو گر پخش شوند من به شما پیشنهاد می کنم که حداقل دو تا سه بار در هفته در وبلاگ خود چیزی بنویسید. پس این زمان را از برنامه خود خارج کنید و فقط به وبلاگ خود بپردازید. برای مثال یک شنبه و چها رشنبه و جمعه از ساعت ۹ تا ۹:۳۰ صبح زمان مدیریت وبلاگ است. این مقدار زمانی است که برای نوشتن نیازمندید.

قدم بعدی این است که دو روز در هفته باید سی دقیقه را صرف خواندن وبلاگ های دیگر در زمینه شغل خود شوید و برای آنها کامنت بگذارید. این کار نه تنها باعث می شود که شما دیده شوید بلکه میتواند به شما کمک کند تا بیننده های بیشتری در وبلاگ خود داشته باشید. این کار باعث مش ود تا شما فرد فعالی به نظر بیایید و افرادی که شما را قبلا نمی شناخته اند برای شما کامنت بگذارند.

سرمقاله
سرمقاله

۲.نوع پست ها و موضوع هایی که قرار است درباره آنها بنویسید را بشناسید

این کار به شما کمک می کند تا وقت خود موثر تر صرف کنید زیرا دیگر نیاز نیست دنبال موضوعی باشید که درباره آن بنویسید.

این مقاله هم جالبه!
چگونه کسب و کار اینترنتی راه بیندازیم ؟

از موضوع هایی که شنونده های شما دوست دارند یک لیست تهیه کنید. یک لیست از دسته بندی هایی که شنونده های شما دوست دارند تهیه کنید. بین ۵ تا ۱۰ موضوع فرعی که ارتباطی با آن لیست دارند پیدا کرده و درباره آنها بنویسید.

با یک حساب سر انگشتی می توان متوجه شد که اگر شما ۱۰ موضوع اصلی و ۵ موضوع فرعی دارید می توانید ۵۰ پست در مورد آنها بگذارید.

در انتها هر موضوع فرعی را برای یک روز و تاریخ در برنامه خود قرار دهید و حالا برای ۴ ماه آینده خود برنامه ریزی کرده اید.

پست ها ومقالاتی را بشناسیم
پست ها ومقالاتی را بشناسیم

۳.از موضوع هایی که می خواهید در وبلاگ قرار دهید یک لیست داشته باشید

هر چه بیشتر پست بگذارید ایده های بهتری به ذهن شما خواهد آمد. شاید بخواهید درباره هر چیزی که می شنوید یا می خوانید یا صحبت می کنید در وبلاگ خود پست بگذارید.

من یک لیست بلند از چیز هایی دارم که می خواهم آنها را به اشتراک بگذارم. شاید بعضی از آنها هیچ وقت به پست تبدیل نشوند اما من آنها را نگه می دارم.

لیستی از موضوعات
لیستی از موضوعات

۴.در یک زمان پست های متفاوتی در وبلاگ خود بگذارید.

خیلی از کسانی که وبلاگ دارند از این به عنوان یک روش مدیریتی استفاده می کنند. شاید شما فقط یک ساعت در هفته برای پست گذاشتن وقت دارید. اگر این طور است همین الان لپ تاپ خود را بردارید و به قهوه خانه مورد علاقه خود رفته و پست بگذارید.

پست هایی را که می خواهید انتشار دهید را در صف قرار دهید و برای یک هفته یا حتی دو هفته آینده خود برنامه داشته باشید. برنامه های زیادی برای مرتب کردن پست های شما وجود دارند.

این مقاله هم جالبه!
چگونه تولید محتوا داشته باشیم ؟ | تولید محتوای دیجیتالی
پست های متفاوت
پست های متفاوت

۵.برای وبلاگ خود کسانی را پیدا کنید تا بتوانند با محتوا های خود به شما کمک کنند

اگر وقت کافی در اختیار ندارید برای خود کمک بگیرید.

برای چیزی که دنبال آن می گردید تبلیغ کنید. در آگهی خود توضیح دهید که به چه چیزی نیاز دارید. بگویید که به چه نوع محتواهایی نیاز دارید.

دنبال بهتر شدن وبلاگ خودهستید مقاله روش هایی برای الهامی کردن وبلاگ را از دست ندهید.

پیدا کردن همکار
پیدا کردن همکار

۶.مصاحبه شما را حرفه ای می کند

در نهایت یک روش عالی دیگر برای ساخت محتوایی سریع مصاحبه کردن است. این می تواند یکبار و یا دوبار در ماه رخ دهد. این مار بستگی به زمان بندی و برنامه های شما دارد.

۱۲ تا ۲۰ نفر را پیدا کنید که در مورد شغل شما کتاب هایی را نوشته اند. یک مصاحبه با ۵ تا ۷ سوال طراحی کنید و از آنها دعوت کنید تا جواب شما را بدهند. سپس آنرا در وبلاگ خود قرار دهید. ممکن است همه آنها قبول نکنند اما بعضی از آنها قبول خواهند کرد.

سوال هار ابا آنها در میان بگذارید و زمانی را برای فکر کردن به آنها بدهید.

فراموشنکنید که باید مصاحبه کردن ر اهم در برنامه خود جا دهیدو این کار می تواند به صورت هفتگی و یا ماهانه صورت گیرد.

دو تا سه تا پست در هفته می تواند وبلاگ شما را تازه نگه دارد.چند ساعتی وقت گذاشتن برای پیدا کردن محتوای مناسب می تواند سودمند باشد.

مصاحبه کردن
مصاحبه کردن

 

آژانس دیجیتال مارکتینگ یاراپلاس

 

این مقاله هم جالبه!
ارتباطی موثر و کامل با تولید محتوای سایت

 

دیدگاه خود را بنویسید