۷ سوال برای پرسش قبل از شروع بازاریابی ویدؤیی
۲۸ مرداد

۷ پرسش برای بازاریابی ویدئویی در کمپین های ویدئویی

۷ پرسش برای بازاریابی ویدئویی در کمپین های ویدئویی

اگر شما یک دیجیتال مارکترهستید که به نوعی با کمپین ویدئویی تازه آشنا شدید این را بدانید که بادنبال کردن این کلمات میتوانید موفق بشوید.این را هم به خاطر داشته باشید شما تنها نیستید و۵۲میلیون بازدید کننده در ماه وجود دارند که به تماشای انواع ویدئو ها می پردازند.در هر صورت به این ۷سوال جواب بدید تا مطمئن بشوید که کمپین ویدیو شما هدر رفت منابع نیست .

امّا برگزاری این نوع کمپین نباید خیلی سخت باشه،در واقع خیلی فرق بزرگی با راه اندازی یا ساخت کمپین های ویدئو دیگر ندارد ،به غیر از اینکه خیلی هیجان انگیزتره.

۱ــ هدف ها و انتظارات خودتان از این کمپین چیه؟

هدف ها و انتظاراتتون از این کمپین ویدئویی چیه؟
هدف ها و انتظاراتتون از این کمپین ویدئویی چیه؟

اولین پرسش بازاریابی این است که چرا دارید یک ویدئو کمپین تولید می کنید در این حین این ممکنه  به نظر یک سوال خیلی سخت باشه:
شما میخواهید که یک محصول و ارتقاء بدید تا کمک کنید به فروشندتان؟
شما می خواهید افق های دید جدیدی رو پرورش بدید یا میخواهید به یک سوی جدید پا بزارید؟
با خودتون و همکاراتون و تیمتان روراست باشید اگه میخواهید از فروش بالای برخوردار شوید

۲ــ هدف های شما چه افرادی هستند؟

هدف های شما چه افرادی هستند؟
هدف های شما چه افرادی هستند؟

یک کمپین ویدئو موفق نیازمند به قسمت بندی یا دسته بندی افراد مورد نظرتون است به وسیله فاکتور هایی مثل :سن،نوع صنعت،نوع فروش و… توانایی هدف قرار دادن موثر بستگی دارد به کیفیت و دقت اطلاعات شرکت شما در کنار ابزارهای بازاریابی که در حال استفاده از اون هستید.همچنین وجود دارند بازدید کنندگانی که نشان میدهند  مهمترین هدف ها را با کمک اینبازدید کنندگان شما میتوانید کنترل کنید که چه کسانی ویدئو های شما رو دیدند یا نوع دستگاه یا حتی نوع مرورگر اون ها برسی کنید.

۳ــ اندیشه  خلاق پشت کمپین ویدئو شما چیست؟

اندیشه خلاق پشت کمپین ویدئو شما چیست؟
اندیشه خلاق پشت کمپین ویدئو شما چیست؟

چه شما به ساخت انیمیشن هایی چشم گیر،سند های تبلیغاتی یا ویدئو های معرف علاقه داشته باشید تصور خلاق شما باید حس تشخیص برای اهداف شما به ارمغان بیاره وموضوع شما که میخواهید بگویید بازگو کنه.
این هم به خاطر داشته باشید که نیاز نیست بامزه یا خیلی بیش از حد خلاق باشید تا یک بازاریابی مفید یا موثر داشته باشید،محققان به این نتیجه رسیدن که تماشاچی ها و مدیران ویدئو های آموزشی بیشتر از ویدئو های خنده دار مورد پسند قرار میدهند.
اگه میخواهید حرفه ای به نظر بیایید  بهتره خیلی روی نحوه ساخت ویدئو ها حساسیت نداشته باشید. چون امکان داره به ضرر پیام اصلی شما تموم بشه.

۴ــ تعداد ویدئو مورد نیاز شما چقدر؟

تعداد ویدئو مورد نیاز شما چقدر؟
تعداد ویدئو مورد نیاز شما چقدر؟

اگر بخواهیم به طور کلی صحبت کنیم؛ ویدئو کمپین عبارت اند از مجموعه از ویدئو های مرتبط که تقسیم میشوند به چارچوب های زمانی ازپیش تعیین شده.
هیچ قانون وجود نداره که تعیین کنه چند عدد ویدئو باید تولید بشه و این فقط به هدف شما بستگی دارد بازه زمانی و نوع ویدئو که شما در حال استفاده از اون هستید هم موثر هستند.
در حقیقت اگر شما قصد تولید فیلم های اطلاع رسانی برای محصولات یا تولید فیلم های [چطور،چگونه] را دارید آن وقت همه چی برای شما محدود می شوند اما خوشبختانه این روزها شرکت های تولید فیلم زیادی وجود دارند که توانایی تولید فیلم را در وقت کم و تعداد بالا را دارند.

پس بنابراین فکر کردن درباره نوع،حجم و ویدئو قبل از انتخاب تولید کننده فیلم حائز اهمیت میباشد.

۵ــ چه کسانی وظیفه تولید را بر دوش دارند؟

چه کسانی وظیفه تولید را بر دوش دارند؟
چه کسانی وظیفه تولید را بر دوش دارند؟

اگر شرکت شما بخش تولید کننده ویدئو خودش را دارد شما روی لبه امن پرتگاه هستید و به  معنی که نیاز نیست نگران باشید.اما مشکلات ظرفیتی یا زمان بندی برای تولید ویدئو شاید به شما فشار بیاورد که به شرکت های ویدئو خارج شرکت هم سری بزنید.

شما به یک شرکت نیاز دارید که بتونه  ۴مشکل کلیدی برای شما حل کنه.

۱ـحجم:

چند عدد فیلم میتواند در یک بازه زمانی تولید کند؟
چقدر زمان لازم داره؟

۲ـنتیجه:

آیا شرکت های تولید کننده که در حال کار با اون ها هستید قادر به تولید و فیلم برداری فیلم درهر زمانی را دارند ؟

۳ـ هزینه:

بودجه شما چقدره وچطور می توانید با کمترین هزینه بیشترین نتیجه رو داشته باشید؟
بعد برسی این فاکتور ها به این نتیجه میرسیم که بهترین راه و شرکت تولید کننده کدام؟

۴ـمدیریت متعادل:

چقدر راحت خواهد بود که با حجم زیادی از ویدئو های تولید شده مدیریت  موثر داشته باشیم از زمانی که به وجود آمدند قسمت های زیادی از قبیل{نویسندگی،پیشنهاد دهنده،فیلم بردار و …} کار بسیار سخت شد. اما خیلی حیاتی که همکار ویدئو شما با در نظر گرفتن این مسائل به شما این امکان بده که با مدیریت موثر چند بخش از آغاز تا پایان بهترین نتیجه بگیرید.

۶ــ چطور کارایی خودتان را اندازه گیری کنید

چطور کارایی خودتان را اندازه گیری کنید

قبل شروع یک کمپین ویدئویی باید بی ثباتی و نحوه اندازه گیری اون در نظر بگیرید تا بتوانید این مورد کنترل کنید google analytics وkiss metric  از انواع برنامه و پلتفرم هایی است که میتواند این کار برای وبسایت شما را انجام دهد.اما گاهی وقت شما نیاز پیدا میکنید که بخواهید دسترسی داشته باشید به تعدادی از ویدئو های مهم حال  شما میتوانید با اضافه کردن اون ها به برنامه های پخش ویدئواینکار انجام بدهید.

ما به شما پیشنهاد می کنیم که مقاله کاربرد بازاریابی محتوا در شبکه های اجتماعی را مطالعه فرمایید.

۷ــ چطور ویدئو های خودتان را دسته بندی میکنید؟

چطور ویدئو های خودتان را دسته بندی میکنید؟
چطور ویدئو های خودتان را دسته بندی میکنید؟

تقسیم بندی کردن ویدئو خیلی مهم است تا به شما این اطمینان بده که ویدئوهای شما مورد توجه خریداران و مدیران و بیسینس من ها قرار بگیرد. بهترین مکان برای انجام اینکار در وبسایت،صفحه ورودی یا وبلاگ شما میباشد که به کمک تیم SEO بتوانید دید مشتریانتان را به خودتان جلب کنید. پس از اون باید در نظر بگیرید کدام شبکه اجتماعی را باید به ویدئوهایتان اضافه کنید مانند:you tube،facebook و… این یکی از بهترین روش ها می باشد تا خودتان و ایده های شما را بهتر بشناسند و با اون ها درگیر بشوند .

راز موفقیت کوچک:

حال که از همه راز های موفقیت خودتان خبر دارید ما یک نکته مهم را به شما گوش زد میکنیم و این ممکن است خیلی ساده و یا پیش پا افتاده باشد اما بسیاری از شرکت ها از این مورد هم گذشت نمیکنند و آن «آوردن همه جزئیات بر روی کاغذ» و یکی از بهترین روش ها برای تنظیم بازاریابی ویدئو شماست.

شما و گروهتان میتوانید مطمئن باشید همه افراد بر روی یک مورد توافق نظر دارند و هر کس از برنامه عقب باشه میتواند با رجوع به صفحات قبل دوباره به جمع بقیه افراد بپیونده.

در آخر اگریک راه برای موفقیت تیم شما وجود داشته باشد اون همین است.

در صورتی که به اطلاعات بیشتر و مشاوره نیاز دارید ، کارشناسان ما در آژانس تبلیغاتی دیجیتال مارکتینگ آماده  پاسخگویی به تمامی سوالات شما می باشند .
۰۹۳۰-۴۰۲-۶۱۸۰
۰۹۰۳-۲۷۲-۸۸۱۱
خوشحال می شویم بعد از خواندن این مقاله ما را از نظرات خودتان آگاه کنید.

 

این مقاله هم جالبه!
چگونگی استفاده از تصاویر در بازاریابی شبکه های اجتماعی

آژانس دیجیتال مارکتینگ یاراپلاس

دیدگاه خود را بنویسید