آشنایی با تولید محتوا و ویژگی های یک محتوای ارزشمند
۰۷ بهمن

آشنایی با تولید محتوا و ویژگی های یک محتوای ارزشمند | آژانس دیجیتال مارکتینگ یاراپلاس

تولید محتوا علی رغم عمومیتی که بین افراد داشته و برخی آن را ساده می پندارند، از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. در مقالات گذشته درباره‌ی اهمیت سئو صحبت کردیم، حال به بررسی محتوا که بخش مهمی از سئو است، می پردازیم. شناخت انواع محتوا و تولید یک محتوای بهینه و جذاب می تواند ارزش محتوا را افزایش داده و مزایای بسیار زیادی برای شما داشته باشد. در این مقاله از یاراپلاس به بررسی ویژگی‌های یک محتوای ارزشمند می پردازیم.

اهمیت دیجیتال مارکتینگ در عصر امروز بر هیچ‌کسی پوشیده نیست، پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی بیشتر با دیجیتال مارکتینگ و انواع روش‌های آن، مقاله دیجیتال مارکتینگ چیست را حتما مطالعه کنید.

تولید محتوا چیست؟

اگر بخواهیم بیشتر با کار تولید محتوا آشنا شویم، بهتر است اول بدانیم محتوا چیست؟ محتوا در واقع مجموعه ای از اطلاعات متنی، تصویری، پادکست، ویدئو، اینفوگرافیک، مطالب آموزشی و … می باشد که در فضای اینترنت یا بهتر بگوییم در همه جا گسترش یافته و بین افراد انتقال داده می شود. با این حساب می توانیم بگوییم که تولید محتوا، فرآیند ساخت و طراحی محتوای مطلوب به هر شکلی می باشد.

در دنیای امروز اگر شما صاحب کسب و کاری باشید، داشتن یک صفحه اینترنتی یا وب سایت از اهمیت بالایی برای گسترش کار و فروش بیشتر، برخوردار می باشد. اما صرفا طراحی سایت نمی تواند به شما کمک چندانی بکند. این که مشتریان سمت شما جذب شوند و شما را سریع تر پیدا کنند، وابسته به اطلاعاتی است که شما از خود و کارتان در وب سایت تان قرار می دهید. با قرار دادن این اطلاعات یا همان تولید محتوای هدفمند در سایت تان، کاربران شما را خیلی سریع تر از طریق موتورهای جستجو پیدا کرده و به همین شکل فرآیند جذب مشتری شما افزایش پیدا می کند. پس همان طور که گفتیم این محتوا است که کاربران را به سمت جذب کرده و آن ها را در سایت نگه می دارد.

این مقاله هم جالبه!
چگونه تولید محتوا داشته باشیم ؟ | تولید محتوای دیجیتالی
تولید محتوا چیست؟
تولید محتوا چیست؟

ویژگی های یک محتوای خوب و مناسب

اما محتوایی که ارزشمند و مفید بوده و باعث جذب بیشتر مشتری می شود، چه ویژگی هایی دارد؟

 • یکی از ویژگی های محتوای خوب، انتخاب درست کلمات کلیدی برای متن و استفاده ی درست از آن ها می باشد.
 • استفاده درست از تگ های سئو و بهینه سازی متن
 • استفاده از متون و محتوای کپی برداری شده بسیار مضر است. استفاده از محتوایی که خود ایجاد کرده اید و کاملا منحصر به فرد است، می تواند صدها برابر بیشتر، برای رشد وب سایت شما مفید باشد.
 • توجه به نکات نگارشی متن و ایجاد محتوایی قابل فهم، صریح، واضح و مفید
 • انتخاب صحیح موضوع محتوا و پرداختن به موضوع انتخاب شده و دوری از حاشیه پردازی
 • حجم محتوا باید با موضوعی که انتخاب کرده اید، هماهنگ باشد. برخی موضوعات جنبه های مختلفی را در بر گرفته و نیازمند این هستند که محتوای بیشتری را به آن ها اختصاص دهید. همچنین برخی موضوعات هم هستند که اصلا به محتوای زیادی نیاز نداشته و می  بایست از اضافه گویی پرهیز کنید.
 • استفاده از چند محتوا مختلف برای پرداختن به یک موضوع بسیار مهم است و در رتبه بندی سایت تاثیر بسیاری دارد.
ویژگی های یک محتوای خوب و مناسب
ویژگی های یک محتوای خوب و مناسب

راهکارها و روش های تولید محتوای بهینه و مناسب

همان طور که می دانید محتوای تولید شده می بایست، بهینه بوده و به اصطلاح سئو شده باشد. به همین خاطر تنها تولید محتوا اهمیت ندارد، بلکه رعایت اصول تولید محتوای باکیفیت الزامی و مهم است. در ادامه چند راه حل مناسب برای تولید یک محتوای سئو شده را مشاهده می کنید:

 1. استفاده از ابزار تحقیق کلید واژه
 2. یک طرح کلی از محتوای تان ایجاد کنید. بهتر است عناوین محتوا را از کل به جز یادداشت کنید.
 3. سعی کنید درباره علایق و نکات جذاب برای مخاطبان اطلاع کسب کرده و محتوای مورد نظر را طبق سلایق عموم افراد تولید نمایید.
 4. عناوین جذاب و مناسبی را انتخاب کنید.
 5. نوشتن مقدمه در ابتدای محتواهای متنی می تواند بسیار جذاب باشد.
 6. سعی کنید تولید محتوایی که انجام می دهید، کامل بوده و برای کاربر قابل فهم باشد.
 7. به مخاطب تان بیشتر از خود توجه کنید. سعی کنید محتوایی که تولید می کنید، طبق سلایق مخاطب باشد تا طبق سلایق خودتان.
این مقاله هم جالبه!
برندینگ در محتوا |تولید محتوا و برندینگ | یاراپلاس
راهکارها و روش های تولید محتوای بهینه و مناسب
راهکارها و روش های تولید محتوای بهینه و مناسب

مزایای تولید محتوا

شاید از خود بپرسید، چرا تولید محتوا اینقدر مهم است و با این همه حساسیت هایی که باید برای تولید آن داشته باشیم، آیا تولید محتوا مزایایی هم برای ما خواهد داشت؟
در پاسخ به این سوال باید عرض کنیم که بله. مزایایی که تولید محتوا دارد، با هیچ روش دیگری نمی توان به دست آورد. یکی از مهمترین مزایای تولید محتوا، تبلیغات موثر می باشد. اگر تولید محتوا به درستی صورت گیرد و ارزش داشته و مفید باشد، می تواند یکی از بهترین روش های تبلیغات اینترنتی برای تبلیغ وب سایت و محصولات تان باشد.

نکته ی دوم این است که تولید یک محتوای خوب باعث جذب کاربر، جلب اعتماد و در نهایت فروش بیشتر می شود. اگر شما در وب سایت تان محتوایی تولید نکرده باشید، هر کاربری که با هر روشی وب سایت شما را پیدا کرده و وارد آن شده است، چگونه می تواند کالای مورد نظر شما را خریداری کند درصورتی که هیچ گونه محتوای مفیدی در خصوص وب سایت و خدمات و محصولات تان برای او قرار نداده اید. تولید محتوا یکی از فنون بازاریابی اینترنتی است.

مزیت دیگری که تولید محتوا دارد، کمک به برندسازی شماست. در صورتی که محتوای منحصر به فرد و بهینه تولید کنید، همه کاربران شما را با عنوان منبع تمامی اطلاعات دانسته و روز به روز مخاطبین شما افزایش پیدا می کنند. در نهایت و در طولانی مدت شما به یک برند معتبر تبدیل خواهید شد.

این مقاله هم جالبه!
پشتیبانی سایت خود را همراه با یک فنجان قهوه کنار ما تجربه کنید.
نکات مهم در تولید محتوا
نکات مهم در تولید محتوا

نکاتی که باید در تولید محتوا رعایت کنید!

در تولید یک محتوا به این چند نکته توجه داشته باشید:

 • سعی کنید برای سایتتان با اهداف مشخصی محتوا تولید کنید و طبق یک اصول پیش بروید.
 • از دیگر محتواها همچون محتوای تصویری و ویدئویی هم استفاده کنید؛ چرا که تاثیر عمیق تری روی مخاطب خواهد گذاشت و باعث تنوع شده و جذابیت سایت را بالا می برد.
 • سعی کنید در تولید محتوا خلاق باشید. خلاقیت حرف اول را در تولید محتوا می زند.
 • حتما نظر مخاطبان را در مورد محتوای وب سایت بپرسید.

با رعایت این نکات ساده می توانید تولید محتوای اصولی و بهینه‌ای داشته باشید. اگر به دیجیتال مارکتینگ علاقه‌مندید، جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید در دوره‌ دیجیتال مارکتینگ در مشهد که توسط آژانس دیجیتال مارکتینگ یاراپلاس برگزار می‌شود، شرکت کنید. با ما در تماس باشید.

دیدگاه خود را بنویسید