چگونه محتوا تولید کنیم| قسمت اول
۲۷ تیر

چگونه محتوای خوب تولید کنیم ؟ | قسمت اول

چگونه محتوای خوب تولید کنیم ؟

راههای تولید محتوای مناسب برای سایت

با توجه به این که این روزها محتوای سایت ها در رتبه بندی گوگل اهمیت زیادی پیدا کرده است و خود گوگل نیز به کیفیت محتواها توجه می کند یکی از دغدغه های این روزهای مدیران وبلاگ ها وسایت ها این است ه بتوانند محتوایی با کیفیت و مفید در زمینه ، کار سایت خود تولید کنند .

و از طریق افزایش کاربران و رضایت آنها می توان فهمید که آیا محتوای شما کیفیت لازم را داشته است وتوانسته است کاربران را راضی نگه دارد ؟

چگونه محتوای خوب تولید کنیم ؟

چگونه محتوای خوب تولید کنیم ؟
چگونه محتوای خوب تولید کنیم ؟
 • شما باید زمینه کاری و هدف کاری خود را به خوبی بشناسید و بتوانید درباره آن بنویسید . پس انتخاب موضوع خوب و مناسب در تولید محتوا به شما کمک می کند . برای این کار شما باید اطلاعات خود را  در زمینه کاری تان افزایش دهید .مثلا اگر فروش فرش دارید باید اطلاعات کافی درباره فرش ، تاریخچه آن داشته باشید ، باید از تجربیات خود هم استفاده کنید و بتوانید درباره آن بنویسید . یا اگر فروش کامپیوتر دارید باید با جستجو در اینترنت اطلاعات کافی درباره تمامی قطعات و مسائل روز آن را بدانید و بخوبی درباره آن بنویسید سعی کنید در زمینه کاری سایت تان ، متمایز عمل کنید .
 • باید بدانید که چطور محتوای تان را ارائه دهید . گاهی شاید فقط نوشتن متن به طور ساده جذاب نباشد باید بتوانید از جذابیت هایی مانند افزودن عکس یا فلش و… استفاده کنید . این کارها البته در زمانی که متن شما خیلی کوتاه است خیلی خوب است . افزودن این جذابیت ها کمک بزرگی به تولید یک محتوا با کیفیت برای سایت شما می کند و این که باعث شود از طریق کاربران سایت تان به دیگران معرفی شوید هم بیشتر است .
این مقاله هم جالبه!
نکات طلایی در انتخاب عنوان مناسب | یاراپلاس
چگونه محتوای خوب تولید کنیم ؟
چگونه محتوای خوب تولید کنیم ؟
 • محتوای تازه و هدفمند تولید کنید . کلمات کلیدی و عبارات کلیدی مربوط به متن خود را شناسایی کنید و آن ها را در عنوان هم بیاورید . بعد از چند روز می توانید متوجه شودی که کلمات شما در جستجوی گوگل چه رتبه ای پیدا می کنند و در صورت لزوم می توانید آنها را عوض کنید . می توانید خرید بک لینک داشته باشید .
  اگر محتوای سایت تان قدیمی است می توانید کلمات کلیدی جدید و مرتبط به آن اضافه کنید ، می توانید چند خطی متن جدید و مرتبط به آن اضافه کنید و آن را مجددا به روز رسانی کنید یا حتی می توانید مطلب جدیدی بنویسید و یک قسمت از متن را به متن قدیمی لینک دهید .
 • می توانید تولید محتوا تازه و مستمر داشته باشید . به طور مثال کار ما دیجیتال مارکتینگ است و مقالاتی درباره سئو می نویسیم در این قسمت گزینه ای بنام پلاگین ها یا افزونه داریم که گروه ما هر روز یک متن جدید و معرفی یک پلاگین جدید در قسمت بارگذاری می کنند .
 • در نوشتن محتوا سعی کنید که خودتان آن را بنویسید و مطالب سایت خود یا دیگران را دوباره بازنویسی نکنید این کار موجب نارضایتی کاربران می شود .
  • یکی از مواردی که در سئو به سایت شما کمک خواهد کرد کلمات یا عبارات کلیدی است . زمانی که شروع به نوشتن می کنید و یا در حال سئو مطالب سایت تان هستید باید بتوانید کلمات یا کلمه کلیدی مرتبط با موضوع را پیدا کنید.
   آنچه را که در نتایج گوگل جایگاه دارد کلمات کلیدی است . در بکار بردن کلمه یا عبارات کلیدی زیاده روی نکنید چرا که موجب کلافگی کاربران می شود .

   خواندن مقاله اشتباهات رایج در سئو را در اینجا به شما پیشنهاد می دهیم .

  • کلمه کلیدی یکی از مهمترین بخش های نوشته های شما در سایت است . کلمه کلیدی را حتما در عنوان نوشته تان و در ابتدای آن بکار ببرید چرا که عنوان صفحه هم برای موتور جستجو گوگل مهم است هم برای کاربران . چرا که وقتی کلمه ای را سرچ می کنند و نتایج مشخص می وشد در عنوان ها به دنبال آن چه که می خواستند می گردند .
  • اگر بتوانید عنوان صفحه خوبی بنویسید می توانید ورودی به سایت خود را از طریق گوگل به شدت افزایش دهید .
   Ways to produce the right content
   
   
   چگونه محتوای خوب تولید کنیم ؟
   چگونه محتوای خوب تولید کنیم ؟

   خیلی از مرورگرها عنوان صفحه را نشان می دهند زمانی که جستجویی صورت می گیرد اولین خطی که در جستجو نشان داده می شود عنوان صفحه است و اگر صفحه تان را در شبکه های اجتماعی منتشر می کنید این عنوان صفحه است که نشان داده می شود . بهتر است تعداد کاراکترهای عنوان صفحه ۶۰ تا ۷۰ تا باشد .
   در عنوان صفحه یکسری موارد را حتما باید رعایت کنید .
   . نام سایت یا شرکت یا برند خودتان را هم در عنوان بنویسید.
   . کلمه یا عبارات کلیدی در ابتدای عنوان باشد ( این کار یک امتیاز است در جستجوگر گوگل )
   . کلمه کلیدی در ابتدای عنوان شانس کلیک توسط کاربر را هم بیشتر می کند و این یعنی افزایش ورود کاربر به سایت شما و در نتیجه بالا رفتن رتبه گوگل سایت تان .
   . کلمات و عبارات را در عنوان صفحه با کاراکتر (|) جدا کنید چرا که مرتب تر به نظر می آید .
   . می توانید از اعداد هم استفاده کنید( به طور مثال ۷ نکته اساسی درباره عنوان صفحه )
   . از کلمات تکراری در عنوان صفحه استفاده نکنید . مثال : موضوعی را نوشته اید که چندین صفحه شده است سعی کنید برای تمام صفحات عنوان متفاوتی بنویسید یا حداقل برای صفحه اول یا چند صفحه آن عنوان مناسبی بنویسید و سئو را حتما در تمامی صفحات رعایت کنید.
   . بهترین عنوان را انتخاب کنید برتری و تمایز خود را در قبال رقبا پیدا کنید و سعی کنید آن را عنوان کنید. ( مثال : کمترین قیمت ممبر واقعی )
   . عنوان صفحه تان حتما با مطلب آن مرتبط باشد . عنوان صفحه یعنی چکیده محتوای صفحه .

 • از تگ های۱ H و ۲H استفاده کنید . بهتر است آن چه را در عنوان صفحه می آورید در متن هم به صورت ۱ H آورده شود تا باعث سردرگمی جستجوگر گوگل نشود . این کار به سئو متن نیز کمک می کند.

برای تکمیل دانسته های خود می توانید مقاله آموزش سئو و بهینه سازی محتوا را مطالعه کنید .

کاربرد تگ های HTML در سئو چیست ؟

چگونه محتوای خوب تولید کنیم ؟
چگونه محتوای خوب تولید کنیم ؟
این تگ ها برای متمایز کردن بخش هایی از متن به کار می روند و هم در سئو تاثیر گذار هستند هم در نظر کاربر.

موتور جستجو گوگل با استفاده از تگ های بکار رفته در متن می تواند ارتباط موضوعی در متن را پیدا کند . همان طور که قبل هم گفته شد وجود کلمه کلیدی در سر تیتر عنوان در موتور جستجو تاثیر زیادی دارد . وموتورهای جستجو اهمیت زیادی به کلماتی که در تگ ۱ H هستند می دهد .

استفاده از تگ ها باعث می وشد که کاربران هم دید مناسبی به محتوا و متن شما پیدا کنند که این خود در رتبه بندی گوگل هم سهم دارد. و کاربر براحتی میتواند بخش مورد نظر خود را پیدا کند و مطلب شما با استفاده از تگ ها مرتب تر به نظر می آید .

هر چند که تگ ها  خیلی برای سایت و محتوای آن مفید هستند ولی نباید در استفاده از آنها افراط کرد و یا در جای اشتباه از آنها استفاده کرد.
کلمه یا کلمات کلیدی ار بیش از حد در تگ ها استفاده نکنید . فقط یک تگ ۱ H داشته باشید چرا که استفاده بیش از آن در رتبه گوگل نمره منفی دارد .
مطالب را با سرتیترهای متفاوت قرار دهید و از تگ های تکراری استفاده نکنید. و عنوان صفحه و ۱ H ر ا متفاوت انتخاب کنید.

مطالعه قسمت دوم مقاله با عنوان تولید محتوای هدفمند را در اینجا به شما پیشنهاد می دهیم .

آژانس دیجیتال مارکتینگ یاراپلاس

این مقاله هم جالبه!
برندینگ در محتوا |تولید محتوا و برندینگ | یاراپلاس

دیدگاه خود را بنویسید