آموزش لینک جوین تلگرام
۰۱ بهمن

لینک جوین تلگرام | آژانس دیجیتال مارکتینگ یاراپلاس

لینک جوین تلگرام یک آدرس برای کانال شماست که با کلیک بر روی آن کاربر بلافاصله عضو کانال یا گروه شما می‌شود. در دیجیتال مارکتینگ، استفاده از شبکه‌های اجتماعی یکی از روش‌های عالی به شمار می‌رود. چگونه می‌توان لینک کانال یا گروه تلگرام خود را پیدا کرد؟ این سوالی است که همیشه کاربران تلگرام از ما می‌پرسند. به همین دلیل در این مقاله از یاراپلاس لازم دانستیم که آموزش کامل ساخت لینک جوین تلگرام را منتشر کنیم.

لینک جوین تلگرام چه کاربردی دارد؟

خب، در مراحل قبل به تفاوت‌های لینک جوین کانال های عمومی و خصوصی تلگرام اشاره کردیم، حال وقت آن است که به سراغ آموزش و نحوه ساختن لینک جوین برای یک کانال عمومی برویم. اما قبل از شروع آموزش  باید دو نکته پراهمیت را یادآور شویم. نکته اول اینکه ساختن لینک جوین تنها از طریق تلگرام اندروید و دسکتاپ (کامپیوتر) امکان‌پذیر است. یعنی لینک جوین یک کانال تلگرام را نمی‌توان از طریق آیفون ساخت. نکته دوم هم اینکه عضویت اتوماتیک فقط در گوشی ها اتفاق میافتد. بنابراین ساخت لینک جوین تلگرام روی کامپیوتر ممکن نمی‌باشد.

تفاوت لینک جوین تلگرام با لینک عادی در چیست؟

در این بخش به بحث در رابطه با انواع لینک‌های تلگرامی و تفاوت آن‌ها می‌پردازیم. هر کانال در تلگرام آدرس مخصوص به خودش را دارد که آی دی (ID) نام دارد و با علامت (@) همراه است. این نوع لینک، لینک عادی است. شما در ابتدای ساختن یک کانال یابد این نوع لینک را بسازید و به تلگرام بدهید.
این نوع لینک را می‌توان به راحتی ساخته و حتی آن را عوض کرد. برای انجام این کار باید ابتدا وارد اطلاعات کاربری خود شوید.

در این روش کاربر با کلیک کردن بر روی دکمه لینک، فقط وارد کانال شما می‌شود اما عضو کانال نمی‌شود. برای عضو شدن باید در مرحله بعدی، روی دکمه عضویت (Join) که در انتهای صفحه قرار دارد کلیک کنید تا عضو کانال شوید. در بسیاری از موارد کاربران فراموش می‌کنند که این دکمه را فشار دهد. ما در ادامه برای رفع این مشکل راه حل دیگری را ارائه می‌کنیم.

آموزش جوین تلگرام
آموزش جوین تلگرام

کانال عمومی (public) اصطلاحا به کانالی گفته می‌شود که دکمه عضویت (join) آن در دسترس همگان است. اما در این بین کانال‌هایی هم وجود دارند که کمی متفاوت عمل می‌کنند و همه کاربران نمی‌توانند در آن عضو شوند که به آن‌ها کانال خصوصی (private) می‌گویند.

در کانال های خصوصی دیگر چیزی به نام  آی دی وجود ندارد. در این نوع کانال‌ها مخاطب با کلیک بر روی یک آدرس (یا بگوییم لینک)، بلافاصله عضو کانال خصوصی می‌شود. یکی از مزایای این نوع کانالها این است که دیگر نیازی به فشردن دکمه Join توسط کاربر نیست. لازم به ذکر است که یک گروه تلگرام هم دقیقاً می‌تواند به این‌صورت کار کند. این لینک های تلگرامی به عنوان لینک جوین شناخته می‌شوند.

خبر خوبی که وجود دارد این است که تلگرام برای رفع حل این مشکل راه حلی ارائه داده است که حتی اگر کانال شما یک کانال عمومی تلگرام بود، باز هم برای آن یک لینک جوین بسازد که دقیقاً عملکرد آن مشابه لینک گروه ها و کانال های خصوصی تلگرام باشد. به زودی این موضوع را به شما آموزش می‌دهیم.

آموزش گام به گام ساخت لینک جوین برای کانال عمومی

در مراحل قبل به تفاوت‌های لینک جوین کانال‌های عمومی و خصوصی تلگرام اشاره کردیم، حال وقت آن است که به سراغ آموزش و نحوه ساختن لینک جوین برای یک کانال عمومی برویم. اما قبل از شروع آموزش باید دو نکته پراهمیت را یادآور شویم. نکته اول اینکه ساختن لینک جوین تنها از طریق تلگرام اندروید و دسکتاپ (کامپیوتر) امکان‌پذیر است. یعنی لینک جوین کانال تلگرام را نمی‌توان از طریق آیفون ساخت. نکته دوم هم اینکه عضویت اتوماتیک فقط در گوشی ها اتفاق میافتد. بنابراین ساخت لینک جوین تلگرام روی کامپیوتر ممکن نمی‌باشد.

در ادامه به آموزش این مراحل  می‌پردازیم.

گام اول: اولین کاری که باید انجام دهید، این است که کانال عمومی خود را تبدیل به کانال خصوصی کنید. برای این کار، وارد صفحه اطلاعات کانال خودتان بشوید و بر روی نوشته edit در بالای صفحه، سمت راست کلیک کنید. در گوشی‌های اندرویدی، گزینه تنظیمات با علامت چرخ دنده نمایش داده شده است.

لینک جوین تلگرام | گام اول
لینک جوین تلگرام | گام اول

 

گام دوم: به بخش تنظیمات در تلگرام کامپیوتر خود رفته و گزینه change public channel را بزنید. برای انجام این کار در گوشی های اندرویدی نیز، شما باید گزینه channel info را فشار دهید.

 

لینک جوین تلگرام | گام دوم
‌لینک جوین تلگرام | گام دوم

گام سوم: در این مرحله صفحه‌ا‌ی باز می‌شود، که شما می‌توانید از این طریق نوع کانال خود را انتخاب کنید. گزینه private channel را فشار دهید و منتظر مرحله بعدی باشید.

لینک جوین تلگرام | گام سوم
لینک جوین تلگرام | گام سوم

گام چهارم: در زمان انتخاب گزینه خصوصی، بخش لینک صفحه تنظیمات تغییر می‌کند و دیگر یک آدرس ساده نیست. برای حل این موضوع بر روی گزینه لینک کلیک کنید (یا در گوشی‌های اندروید خود آن را لمس کنید) تا به صورت اتوماتیک کپی شود.

لینک جوین تلگرام | گام چهارم
لینک جوین تلگرام | گام چهارم

 

گام پنجم: در آخرین مرحله گزینه Cancel را فشار دهید. با این کار کانال شما بدون هیچ تغییری به صورت عمومی باقی می‌ماند.

اکنون شما صاحب یک لینک جوین تلگرام مستقیم برای کانال عمومی خود هستید به این‌صورت که هر زمان کسی روی آن کلیک کند، بلافاصله عضو کانال شما می‌شود. (البته این امر فقط روی گوشی اعمال می‌شود نه کامپیوتر)

آیا سوالی در مورد لینک جوین دارید؟

همانطور که گفتیم، تلگرام در حال ارائه نسخه‌های متعددی می‌باشد که تفاوت های جزئی نسبت به هم دارند. اما مسیر کلی ساخت لینک جوین تلگرام در تمامی آنها یکسان است. در ضمن، فراموش نکنید که ساخت لینک جوین تلگرام در گوشی های آیفونی ممکن نیست.

5/5 ( 6 نظر )

دیدگاه خود را بنویسید