طراحی لوگو در مشهد و اهمیت بالای آن
۲۷ بهمن

آشنایی با مبانی طراحی لوگو در مشهد

لوگوی یک شرکت در حکم شناسنامه آن شرکت است. در طراحی لوگوی شرکت باید به المان های مهمی دقت داشت. لوگو به یک طرح گرافیکی گفته می شود که از علامت و نوشتار ساخته شده و شرکت ها و سازمان ها از آن برای معرفی خود و برقراری ارتباط با مخاطبین استفاده می کنند. طراحی لوگو در مشهد مزایای زیادی برای کسب و کار شما خواهد داشت و به شما این امکان را می دهد تا با سرعت بیشتری به سمت اهداف خود حرکت کنید. در این مقاله از +yara شما را با مفهوم لوگو و اهمیت آن آشنا می کنیم و به معرفی مزایای طراحی لوگوی مناسب  و طراحی لوگو در مشهد می پردازیم، پس تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

لوگو چیست؟

لوگو یک طرح گرافیکی است که به صورت یک علامت، نوشتار و سمبل و یا ترکیبی از اینها طراحی می شود و به افراد، سازمان ها و شرکت ها کمک می کند تا خدمات و محصول مورد نظر خود را در یک طرح به مخاطبان معرفی کنند. لوگو معمولا سایر پروسه های هویت سازی یک برند را تحت تاثیر خود قرار می دهد و اگر به خوبی طراحی شود، می تواند به هدفمند شدن یک مجموعه کمک کند. یک لوگو می تواند در فرم و سایزهای مختلف به کار برده شود و در زمینه های مختلف از آن استفاده شود. طراحی لوگو بر خلاف آرم به خلاقیت بالایی نیاز دارد و شما برای داشتن یک لوگوی حرفه ای باید یک طراح خلاق داشته باشید.

این مقاله هم جالبه!
۵ نکته ی مهم روانشناسی  برای تقویت پست های شبکه های اجتماعی

امروزه همه سازمان ها و شرکت ها به اهمیت لوگو پی برده اند و سعی می کنند لوگوی خود را طوری طراحی کنند که نشان دهنده محصول و خدمات آن ها باشد.

اهمیت طراحی لوگو در مشهد

اهمیت طراحی لوگو در مشهد
اهمیت طراحی لوگو در مشهد

لوگو نماد اصلی هر شرکت و معرفی کننده برند آن شرکت است و در حقیقت مانند امضای شخصی یک شرکت می باشد. امضایی که اگر هر جایی حک شود می تواند شرکت شما را معرفی کرده و آن را به دیگران بشناساند. به همین خاطر شرکت ها و کسب و کارهای مهم لازم است که برای خود یک لوگو اختصاصی داشته باشند. لوگویی که بتواند به خوبی ساز و کار آن شرکت را به نمایش گذاشته و وضعیت کاری آن ها را شرح دهد.

برای مثال در طراحی لوگوی یک شرکت نفتی لازم است از المان هایی که مرتبط با صنایع نفت است استفاده شود. بهره بردن از چنین المانی در طراحی لوگوی این شرکت به تنهایی می تواند نشان دهنده زمینه فعالیت آن باشد. برای اینکه اقدام به طراحی لوگو در مشهد کنید، می توانید با کارشناسان ما مشورت کرده و از آن ها راهنمایی بخواهید. طراحی لوگو مراحلی دارد که برای آشنایی بیشتر شما با این مراحل به طور مختصر هر کدام را شرح داده ایم.

اگر شما هم صاحب کسب و کاری هستید، برای فعالیت خود به یک هدف نیاز دارید و باید بر حسب این هدف لوگوی مناسبی برای خود داشته باشید. علاوه بر این لوگو یک نیاز مهم برای برند سازی است و همه کسب و کارها برای برند سازی به آن نیاز دارند. در حال حاضر همه کسب و کارهای شناخته شده لوگوی خاصی دارند که همه با دیدن این لوگو، کسب و کار آن ها را به یاد می آورند.

این مقاله هم جالبه!
۸ نکته و مثال های مدرن در طراحی گرافیک

هدف از داشتن لوگوی اختصاصی

در قدم اول باید مشخص کنید که چرا برای کسب و کار خود به دنبال یک لوگوی اختصاصی هستید. لوگو به شرکت شما شخصیت می دهد و هویت اجتماعی برای آن می سازد. به همین خاطر باید بدانید که دوست دارید شرکت شما دارای چه هویتی در سطح اجتماع باشد. انتخاب رنگ لوگو، تصویر، شکل طراحی، فونت مورد استفاده و … نشان دهنده این هویت اجتماعی است. پس برای اینکه اقدام به طراحی لوگوی شرکت خود کنید لازم است در ابتدا چند سوال مهم را از خودتان بپرسید. بخشی از این سؤال ها را در ادامه می توانید ببینید:

  • آیا به تازگی شرکت خود را تأسیس کرده اید؟

  • آیا قرار است با رقیبان بسیاری دست و پنجه نرم کنید؟

  • مشتریان شرکت شما چه دسته ای از مردم جامعه هستند؟

  • دوست دارید در ساختار جامعه اقتصادی به چه عنوان شناخته شوید؟ شرکتی نوبنیاد با تفکراتی نو یا شرکتی با ریشه

مزایای طراحی لوگو در مشهد

مهمترین مزایا طراحی لوگو
مهمترین مزایا طراحی لوگو

طراحی لوگو در مشهد یک راه موثر برای بالا بردن میزان فروش و ماندگاری در ذهن مخاطبان است. البته این برای زمانی است که لوگوی شما به صورت حرفه ای طراحی شده باشد. طراحی لوگو می تواند مزایای زیادی برای کسب و کار شما داشته باشد و شما را در رسیدن به اهدافتان یاری کند. در ادامه مهم ترین مزایای طراحی لوگو را بیان می کنیم.

۱.معرفی محصول و خدمات

همان طور که قبلا هم اشاره کردیم، لوگوی شما محصول و خدمات شما را معرفی می کند و مخاطبین با دیدن لوگوی شما می توانند از زمینه ی فعالیت و محصول یا خدمات شما آگاه شوند. البته در صورتی که طراحی لوگو به خوبی انجام نشود، نمی تواند این کار را به خوبی انجام دهد و مخاطب به این لوگو توجهی نخواهد کرد.

این مقاله هم جالبه!
۵ کلید طلایی در Infographic

۲.استفاده از لوگو در بخش های مختلف

با طراحی لوگو در مشهد می توانید یک لوگوی حرفه ای برای کسب و کارتان داشته باشید و از آن در بخش های مختلفی استفاده کنید. برای مثال می توانید در تبلیغات انیمیشنی خود از لوگو استفاده کنید و یا در صورت نیاز یک لوگوی فیریکی سه بعدی از آن بسازید. این موضوع نکته ی حائز اهمیتی است که لوگوی شما در تبدیل به لوگوی فیریکی مشکلی نداشته باشد و بتوان از آن در بخش های مختلفی استفاده کرد.

لوگو را می توان در بازاریابی، بسته بندی، محصولات، شبکه های اجتماعی، وب سایت و غیره برای تبلیغات هدفمند استفاده کرد.

۳.ماندگاری در ذهن مخاطب و ایجاد بستری برای اعتماد به شما

طراحی یک لوگوی خوب می تواند کسب و کار شما را در ذهن مخاطب ماندگار کند. این ماندگاری می تواند کسب اعتبار بیشتر را به دنبال داشته باشد و باعث پیشرفت کسب و کار شما شود. همچنین با ماندگاری بیشتر در ذهن مخاطبان، درآمد شما نیز تحت تاثیر قرار می گیرد و درآمد شما به تدریج افزایش می یابد.

در صورتی که لوگوی شما به خوبی طراحی شده باشد، می تواند برای مخاطبان شما بستری ایجاد کند که راحت تر بتوانند به شما اعتماد کنند. یعنی دیدن لوگوی شما حس خوبی به مخاطب می دهد و باعث می شود مخاطب برای خرید محصول یا خدمات به شما مراجعه کند.

۴.کاهش هزینه تبلیغات

با استفاده از خدمات طراحی لوگو در مشهد می توانید یک لوگوی حرفه ای برای کسب و کارتان داشته باشید و از این طریق در هزینه های تبلیغات خود صرفه جویی کنید. با داشتن یک لوگوی حرفه ای شما نیاز کمتری به تبلیغات خواهید داشت و می توانید در کوتاه ترین زمان تبلیغات خود را به مخاطبان نشان دهید و آن ها را به سمت خود جذب کنید.

این مقاله هم جالبه!
چه رنگی برای برند (لوگو) شما بهتر است؟

برای طراحی لوگو در مشهد باید به چه مواردی توجه بیشتری داشت؟

طراحی لوگو در مشهد
طراحی لوگو در مشهد

استفاده از یک لوگوی قدرتمند بهتر از هر چیزی می تواند شما را در ذهن مشتریان تان ماندگار کند. دلیل این امر این است که تصاویر همیشه بیشتر از متن ها ماندگار می مانند و راحت تر در ذهن بیننده ثبت و ضبط می شوند. در طراحی لوگو بهتر است به موارد دیگری نیز توجه داشته باشید. از جمله این موارد:

  • ماندگار کردن نماد: امروزه اگر بگوییم نگاه کردن مهم ترین جزء در خرید کردن است دروغ نگفته ایم. به همین خاطر لوگو نقش مهمی در میزان فروش محصول شما خواهد داشت.

  • استفاده از تصاویر گویا و صادقانه: برای اینکه اعتماد مصرف کنندگان و مشتریان خود را به دست بیاورید بهتر است کار را از همان طراحی لوگو آغاز کنید. استفاده از تصاویری که بتواند صداقت شما را به مصرف کننده ثابت کند می تواند نقش مهمی در جذب مشتری داشته باشد.

  • افزایش تحسین مخاطبان: اگر شرکت شما دارای هویت اجتماعی خوبی است و نزد مشتریان شناخته شده به حساب می آیید، پس بهتر است برای طراحی لوگو خود از المان هایی استفاده کنید که نشان دهنده شخصیت، سادگی و تیزهوشی شما باشد.

در نظر گرفتن بازار برای طراحی لوگو

اگر به فکر طراحی لوگو در شهر مشهد افتاده اید، بهتر است قبل از اینکه دست به کاری بزنید، در ابتدا بازار هدف شرکت خود را پیدا کنید. شما باید بدانید عمده مشتریان تان را چه کسانی تشکیل می دهند.برای مثال اگر برای گل فروشی تان اقدام به طراحی لوگو در مشهد کرده باشید، می توانید در لوگوی خود از فونت های دلنشین و خاص استفاده کنید. ولی آیا از همین فونت می شود در طراحی لوگوی یک شرکت تعمیر خودرو نیز استفاده کرد؟ مشخص است که خیر. یا مثلاً برای یک شرکت حقوقی در طراحی لوگو باید دقت شود که المان هایی که مورد استفاده قرار می گیرند بیانگر صداقت و قدرت شرکت باشند.

این مقاله هم جالبه!
طراحی لوگو در مشهد

آیا استفاده از نام شرکت در طراحی لوگو لازم است؟

گاهی گفته می شود که باید در طراحی لوگو از نام شرکت نیز به طور کامل استفاده کرد. اما سوال اینجاست که استفاده از نام در طراحی لوگوی شرکت لازم است یا خیر؟ در جواب باید گفت، درست است که استفاده از لوگو جهت ثبت نام شرکت شما در ذهن مخاطبین و مصرف کننده ها می باشد، ولی همیشه هم نیازی به استفاده مستقیم از اسم شرکت در طراحی لوگو نیست. به خصوص اگر اسم شرکت و کسب و کار شما یک نام طولانی است، قطعاً نمی توان از آن در طراحی لوگوی شرکت خود استفاده کنید.

به همین خاطر استفاده از نام شرکت در طراحی لوگو را از یاد ببرید و به جای آن از طراحی های خلاقانه بهره ببرید. متخصصین ما می توانند شما را در یافتن لوگوی اختصاصی یاری کنند. می توانید برای طراحی لوگو در مشهد روی ما حساب ویژه باز کنید و طراحی لوگوی شرکت خود را از صفر تا صد به ما بسپارید.

الهام گرفتن از لوگوهای شرکت های محبوب

الهام گرفتن از لوگوهای شرکت های محبوب
الهام گرفتن از لوگوهای شرکت های محبوب

الهام گرفتن از لوگوهای شرکت های محبوب دنیا کار اشتباهی نیست. اما نباید دست به کپی کاری زد. بهره بردن از لوگوی شرکت های محبوب می تواند شما را زودتر در ذهن بیننده و مصرف کنندگان ثبت کند. اما اینکه بخواهید عیناً از لوگوی آن ها الگو برداری کنید، می تواند نتیجه منفی هم برای شما در برداشته باشد. می تواند اعتماد خریداران را از شما سلب کرده و این اعتماد را تخریب کند. پس قبل از اینکه به طراحی لوگو در مشهد فکر کنید، به سراغ برندهای مشهور و متناسب با شرکت خود بروید. آن ها را بررسی کنید و ببینید از چه المان هایی در طراحی لوگوی خود استفاده کرده اند.

این مقاله هم جالبه!
استفاده از روانشناسی رنگ ها در تبلیغات

طراحی لوگو در مشهد

اگر به دنبال یک شرکت مناسب برای طراحی لوگو هستید، می توانید از خدمات مجموعه آژانس دیجیتال مارکتینگ یاراپلاس در زمینه طراحی لوگو استفاده کنید. با استفاده از خدمات طراحی لوگو در مشهد می توانید یک لوگوی حرفه ای برای خودتان داشته باشید و از آن در بخش های مختلفی استفاده کنید. لوگوی طراحی شده توسط مجموعه ما قابلیت استفاده در امور مختلف گرافیکی و تبلیغاتی را دارد و می تواند یک معرف خوب از خدماتی باشد که کسب و کار شما ارائه می دهد.

برای طراحی لوگو در مشهد به ما اطمینان کنید. ما با استفاده از طراحانی با تجربه بهترین خدمات را به شما ارائه خواهیم داد.

علاوه بر این با استفاده از خدمات طراحی لوگو در مشهد، شما می توانید یک لوگوی منحصر به فرد داشته باشید و خود را در بین رقبایتان متمایز و درخشان نشان دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر و سفارش طراحی لوگوی حرفه ای می توانید از طریق سایت اقدام کنید.

برچسب‌ها:

دیدگاه خود را بنویسید