استراتژی ویدئو مارکتینگ یک و دو
۰۵ تیر

دو استراتژی ویدیو مارکتینگ (استراتژی یک و دو)

استراتژی ویدیو مارکتینگ

در این مقاله تیم یارا پلاس قصد دارد دو استراتژی ویدیو مارکتینگ را به شما آموزش دهد:

اگر استفاده از ویدیو شک دارید حتما دو مقاله  بازاریابی ویدیو و مقدمه ای بر ویدیو مارکتینگ قبل از خواندن این استراتژی ها مطالعه کنید.

استراتژی ویدیو مارکتینگ
استراتژی ویدیو مارکتینگ

استراتژی اول:

استراتژی کلی وب سایت

به یاد داشته باشید که از هر ۱۰ نفر۹ ترجیح می دهند که ویدیو آنلاین را ببینند. شما می توانید قابلیت بر قراری ارتباط وب سایت با مخاطبان را به سادگی با اضافه کردن ویدیو بسیار افزایش دهید.

” بیاید واقع بین باشیم؛ در واقع مخاطبان شما وقت خود را صرف خواندن مطالب سایت شما نمی کنند.”

صفحه ای پر از نوشته که از مزایای کسب و کار شما برای مشتریان صحبت می  کند عمدتا  خوانده نشده، بسته می شود.

دلیل هه این است که ما به مرور زمان شاهد افزایش اطلاعات تصویری به همراه متن ها بوده ایم. ویدیو های تصویری اغلب در رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشته می شوند که بیشتر تاکیدشان استفاده از رویکرد بصری برای برقراری ارتباط است. اما گزینه بی نهایت موثر و نهایی در ارتباط بصری قطعا ویدیو است.

این یکی از دلایلی است که نشان می دهد چرا در سال ۲۰۱۷ بیش از ۶۰% از بازاریابان در سراسر دنیا اظهار داشته اند که ویدیو بهترین بازدهی سرمایه مصرف شده  در بازار یابی را برای کار فرما هایش فراهم می کند.

اضافه کردن ویدیو به وب سایتتان موثر ترین روش برای مصرف وقت بیشتر بازدید کننده در وب سایت شماست و همین امر می تواند نقطه شروع تبدیل یک بازدید کننده عادی به یک مشتری بالقوه در آینده باشد.و اما نکته طلایی که بسیاری از مدیران کسب و کار از آن غافل هستند:

این مقاله هم جالبه!
ویدیو مارکتینگ و بازاریابی ویدیویی

ویدیوی آنلاین به بهینه سازی رتبه وب سایت شما در موتور جست و جو کمک می کند. وقتی مشتریان زمان بیشتری را در وبسایتتان به تماشای ویدیو می گذرانند، رتبه بندی شما در موتور های جست و جو افزایش می یابد. به طور مشابه، وقتی ویدیو ها بین عموم کاربران فضای وب به اشتراک گذاشته می شوند، در بهینه سازی وب سایت شما در موتور های جست و جو کمک می کنند. البته این موضوع را در نظر داشته که امروزه موتور های جست و جو نتایج ویدیو را در اولویت نتایج جست و جو نشان می دهند، حال در نظر بگیرید تعداد ویدیو های آنلاین شما هر جقذر بیشتر باشد  نتایج بدست آمده نیز خیره کننده تر خواهد بود.

بنابراین می توانید با تولیدات محتوای ویدیویی متناسب کسب و کارتان رتبه وب سایت خود را نیز در نتایج موتور های جست و جو به طور چشمگیری کاهش دهید.

استراتژی دوم:

بازار یابی محتوایی

در عصر کنونی تبادل اطلاعات، ما هزاران بار در روز به وسیله رسانه ها و شبکه های اجتماعی مختلف، بمبارات اطلاعاتی یا به زبان ساده تر بمباران محتوا می شویم چرا که امروز اساس تعاملات انسانی که از جمله آن تعاملات تجاری انسان ها با یگدیگر است بر پایه تولید محتواهای کار بردی و جذاب است. هدف از ارزیابی محتوا که گاهی از آن به منزله بازار یابی مغناطیسی هم یاد میشود این است که محوا های ارزشمند را فراهم کند تا از این طریق مشتریان بیشتری جذب شوند.

اما کمپین های بازاریابی محتوا محور اغلب با چه مشکلی دست و پنجه نرم می کنند؟

این مقاله هم جالبه!
۵ نکته مهم برای تاثیر بیشتر ویدیو مارکتینگ خود

جواب این است: چگونه تولید محتوایی یا کیفیت و اثر بخش  بر رفتار های مشتریان که این همان نقطه عطف دیجیتال مار کتینگ است. با اضافه کردن ویدیو به استراتژی کار خود، می توانید تولید محتوا اولیه و ثانویه را برای مخاطبان ارتقا دهید. اجازه بدهید با توضیح بیشتر موضوع را روشن تر کنم.

معمولا ویدیو های اسناد کسب و کار بر پایه مصاحبه تولید می شوند که به منزله محتوای اولیه مورد استفاده قرار می گیرند.

این ویدیو ها در بستر هایی مانند یوتوب،آپارات و شبکه های اجتماعی دیگر همچنین در وب سایت های مشتریان و شرکای آنها منتشر می شوند. ویدیو ها سپس مجددا مورد استفادهقرار می گیرند تا به آسانی مناببع محتوای ثانویه از انها ساخته شود.

۱-متن ویدیو ها به مبنای مقالات، محتوا های شبکه های اجتماعی و پست های وبلاگ ها مورد استفاده قرار می گیرند.

۲- صدای ویدیو ها مجددا ویرایش می شوند تا به منظور ساخت پادکست روی رسانه ها و کانال های فضای مجازی و بستر های دیگر از آنها استفاده شود.

۳- این اسناد صوتی و مکتوب پشتیبان پیام بازار یابی ای است که به مردم انتقال داده می شود. این پیام ممکن است در قالب یک پست وبلاگی، یک مقاله خبری یا به منزله محتوای شبکه اجتماعی باشد. در اینجا استراتژی کلیدی این است که با ساخت ویدیو ها به سادگی محتوا های ثانویه را هم به طور به طور همزمان تولید می کنید.

استراتژی های بعدی را در مقاله دو استراتژی ویدیو مارکتینگ (استراتژی سه و چهار) یاد بگیرید.

اگر امکانات کافی برای تولید ویدیو با کیفیت را ندارید می توانید تولید ویدیو کسب و کار خود را به آژانس دیجیتال مارکتینگ یاراپلاس بسپارید و برای مشاوره رایگان برای استراتژی ویدیو مارکتینگ کسب و کار خود با کارشناس تیم یاراپلاس (۰۹۰۳۲۷۲۸۸۱۱)تماس بگیرید.

این مقاله هم جالبه!
 فرمول ساده تولید ویدیو مارکتینگ
دیدگاه (۲)
ویدیو مارکتینگ مقدمه و روش ها - آزانس دیجیتال مارکتینگ یاراپلاس
تیر ۵, ۱۳۹۷

[…] دو استراتژی ویدیو مارکتینگ (استراتژی یک و دو) […]

پاسخ
معرفی دو استراتژی ویدیو مارکتینگ (استراتژی سه و چهار ) - یارا پلاس
تیر ۷, ۱۳۹۷

[…] دو استراتژی ویدیو مارکتینگ (استراتژی یک و دو) […]

پاسخ

دیدگاه خود را بنویسید