Digital-Marketing
۲۳ دی

اهمیت دیجیتال مارکتینگ در عصر امروز

امروزه دنیای دیجیتال به قدری پیشرفت کرده است که قدم در هر جایی که بگذارید، اثر و نشانی از آن را خواهید دید. پیشرفت اینترنت باعث شده است جریان هایی نظیر دیجیتال مارکتینگ ظهور پیدا کنند. دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی آنلاین نقش بسیار مهمی در کسب و کارهای این روزها دارند. بازاریابی آنلاین به مردم کمک کرده است تا بازاریابان بتوانند محتوای خود را ارائه دهند و منتظر بازخورد از جانب مخاطبین باشند. دیجیتال مارکتینگ به مردم کمک کرده است تا در فضای مجازی به رقابت با همدیگر بپردازند و برای رشد و ترقی خود و شرکت خود تلاش کنند. از آنجایی که دنیا هر چه سریع تر به سمت دیجیتالی شدن حرکت می کند، آشنایی با اهمیت دیجیتال مارکتینگ برای همگام شدن با این ترقی ها ضروری می باشد. از این رو به منظور دانستن اهمیت آن، در این مقاله از آژانس دیجیتال مارکتینگ یاراپلاس ابتدا باید تمام زوایای آن را بررسی کنیم تا نقش مهم آن را در دنیای امروزی دریابیم.

خلاصه ای کوتاه از تاریخچه دیجیتال مارکتینگ

اصطلاح دیجیتال مارکتنیگ برای اولین بار در دهه ۹۰ به گوش مردم برخورد کرد. بعدها از سال ۲۰۰۰ تا ۱۰ سال بعد، دیجیتال مارکتینگ به عنوان بهترین راه برای ارتباط با مخاطبین و کابران معرفی شد. تبلیغات نرمی که در سال های ۱۹۸۰ درباره شرکت های اتومبیل سازی انجام شد، باعث شد بازاریابی دیجیتالی کم کم جای خود را در میان مردم باز کند. طبق آمار، بازاریابی دیجتالی با رشد بسیار بالایی روبه رو بوده است و افراد از آن برای موفقیت در این عرصه استفاده کرده اند.

این مقاله هم جالبه!
چگونه شرکت بازاریابی دیجیتال مشتریان هدفمند جذب می کند ؟

منظور از دیجیتال مارکتینگ چیست؟

دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی آنلاین به این معنی است که افراد با استفاده از سایت ها و شبکه های اجتماعی به معرفی محصولات و خدمات خود می پردازند. این دنیای ساده و در عین حال پیچیده، به نوعی اولین راه ارتباطی با مخاطبین است. در این روش شما می توانید با استفاده از ابزارهای مناسب دیجیتال، به هدف مورد نظر خود برسید. در این نوع بازاریابی می توانید سریعاً نتایج را بینید و در صورت نیاز در سریع ترین زمان برای بهبود سیستم خود اقدام کنید.

 

دیجیتال مارکتینگ چیست؟
 دیجیتال مارکتینگ چیست؟

ابزارهای مختلف دیجیتال مارکتینگ

ابزارها و روش های مختلفی وجود دارند که نقش مهمی در دیجیتال مارکتینگ دارند. به طور کلی می توان گفت این تکنیک ها به شما کمک می کنند تا سریعاً به مخاطب مورد نظر خود دسترسی پیدا کنید. ابزارهای مختلف دیجیتال مارکتینگ عبارتند از: بازاریابی با استفاده از موتورهای جستجو یا سئو، بازاریابی با استفاده از شبکه های اجتماعی، بازاریابی محتوا، بازاریابی ایمیلی، بازاریابی ویدئویی، بازاریابی چریکی و غیره که در اینجا به بررسی چند مورد از این ابزارها می پردازیم.

بازاریابی با استفاده از موتورهای جستجو یا سئو

بازاریابی با استفاده از مفاهیم سئو، راهی برای داشتن مخاطبین هدفمند می باشد. این شیوه یکی از پر رقابت ترین زمینه های بازاریابی آنلاین است. در این روش شما به دنبال مخاطب نمی روید، بلکه مخاطب با جستجو و با توجه به نیازی که دارد در جستجوی شما می باشد. از این رو افراد بسیار سعی دارند تا در زمینه سئو مهارت پیدا کرده و پیروز این میدان شوند. مدیران در تلاش هستند تا کارهای سرعت سایت، قالب سایت خود و همچنین مسائل تکنیکی آن را از هر نظر بهبود بخشند تا رتبه بندی آن ها بالا رود. این روند باعث می شود سایت شما زودتر از سایت های رقیب در دید قرار بگیرد. این افزایش ترافیک، باعث می شود سریع تر به مخاطبی که مد نظر شما است، دسترسی پیدا کنید.

این مقاله هم جالبه!
شرح خدمات آژانس دیجیتال مارکتینگ
سئو
 سئو

بازاریابی با استفاده از شبکه های اجتماعی

توسعه شبکه های اجتماعی مختلف نظیر تلگرام، فیس بوک، ایسنتاگرام و غیره، تبدیل به ابزاری قوی برای موفقیت در عرصه دیجیتال مارکتینگ شده است. از آنجایی که بیشتر افراد بخش عمده ای از وقت خود را در شبکه های اجتماعی می گذرانند، بازاریابی در آن نیز تبدیل به یک راه موفقیت شده است و اهمیت بازاریابی در شبکه های اجتماعی بسیار زیاد شده است.

برای مثال شما می توانید با استفاده از تبلیغات در این شبکه ها، بازدهی خود را ارتقاء دهید. این شبکه های اجتماعی به قدری قدرت دارند که شما می توانید بدون اینکه حتی یک سایت داشته باشید، به صورت کاملاً رایگان به تبلیغات بپردازید و کسب درآمد کنید. برای مثال استفاده از سیستم پاپ آپ آندرویدی به شما می کند تا به صورت خودکار کانال شما در صفحه تلگرام باز شود و فرد را برای وارد شدن به این کانال کنجکاو کند. بازاریابی با استفاده از شبکه های اجتماعی به افراد کمک کرده است تا به سطح بالایی از فروش محصولات و خدمات خود برسند. این موفقیت را مدیون دیجیتال مارکتینگ می باشیم.

تمامی اطلاعات موجود در رابطه با شبکه های اجتماعی را در این مقاله مطالعه نمایید.

 

بازاریابی شبکه های اجتماعی
 بازاریابی شبکه های اجتماعی

بازاریابی محتوا

امروزه تولید محتواهای جذاب یکی از بهترین راه های دیجیتال مارکتینگ است که توجه افراد را به خود جلب کرده است. طریقه کار این نوع بازاریابی به گونه ای است که مخاطب با پای خودش به سمت شما می آید. بنابراین دیگر نیازی نیست به دنبال مشتری بگردید و سعی در قانع کردن آن ها داشته باشید. این شیوه برای تمامی کسب و کارها و استارتاپ های نوپا عالی می باشد، چرا که آن ها می توانند با استفاده از محتوای تولیدی خود به تبلیغات بپردازند.

این مقاله هم جالبه!
کمپین‌ های دیجیتال مارکتینگ ، حامی تحقق اهداف شما

در این شیوه سعی شما بر این است تا مطالبی مطابق با نیازهای مخاطبین خود ایجاد کنید. برای اینکار باید طبق یک برنامه مشخص برای مخاطبین خود پست بگذارید و توضیحات خود را همیشه تعیین کنید. اهداف خود را مشخص کنید و سعی کنید بین استراتژی های سئو و همچنین بازاریابی محتوای خود رابطه ای برقرار کنید، چرا که این دو همچون مکمل برای همدیگر عمل می کنند. با تولید محتوا در شبکه های اجتماعی میتوانید توجه مخاطبین این شبکه های اجتماعی را به برند خود جلب کنید.

بازاریابی محتوا
 بازاریابی محتوا

مزیت های دیجیتال مارکتینگ

مزیت های بی شماری که دیجیتال مارکتینگ دارد، باعث شده است افراد زیادی به استفاده از آن روی آورند. مهمترین مزیت دیجیتال مارکتینگ این است که شما در هر ساعتی از روز و در هر مکانی، می توانید آنچه می خواهید در این دنیا بیابید و به تبلیغ محصولات خود بپردازید. عدم محدودیت زمانی و مکانی از برتری های این نوع بازاریابی نسبت به بازاریابی سنتی می باشد. مقایسه محصولاتی که در دنیای آنلاین وجود دارند، به راحتی انجام می شود؛ این امر باعث شده است افراد با مقایسه بهترین محصول یا خدمات مورد نظر خود را بیابند. یکی دیگر از مهم ترین مزیت های این شیوه این است که هزینه ها به طور قابل توجهی در آن کاهش می یابد.

برای مثال افراد هزینه کمتری بابت تبلیغات محصولات خود می پردازند و مدیران می توانند به راحتی و با صرف کمترین هزینه، خدمات خود را به روزرسانی کنند. از آنجایی که تمامی کارها به صورت اینترنتی انجام می شود، تعداد افرادی که برای این کار استخدام می شوند نیز کمتر شده، در نتیجه هزینه ها نیز کاهش می یابد. آنلاین بودن این پروسه به شما کمک می کند تا مخاطبانی در سطح جهانی داشته باشید؛ در حالی که بازاریابی سنتی در سطح یک محدوده کوچک می باشد.

این مقاله هم جالبه!
چگونه عنوان مناسب برای پست هایمان بنویسیم ؟ |یاراپلاس

معایب دیجیتال مارکتینگ

هر نوآوری در کنار مزیت های زیادی که دارد، قطعاً کاستی ها و نقص هایی نیز به همراه دارد. برای مثال افراد زیادی وجود دارند که به اینترنت دسترسی ندارند یا اینکه با این دنیا و کامپیوتر آشنایی ندارند. عدم اعتماد و اطمینان یکی دیگر از مواردی است که نقش بسیار مهمی در روند این چرخه دارد. این عدم اطمینان می تواند در زمینه پرداخت یا حتی اطمینان به سالم بودن محصول باشد. این گزینه که افراد نمی توانند کالا و خدمات مورد نظر خود را از نزدیک ببینند، نوعی عدم اعتماد در آن ها ایجاد می کند.

نکات مهم دیجیتال مارکتینگ

نکاتی وجود دارند که به شما کمک می کند تا در زمینه دیجیتال مارکتینگ موفق تر عمل کنید. برای مثال شما باید کاری کنید که کاربران سایت شما فعالیتی در سایت انجام دهند. مثلاً می توانید یک پرسش نامه یا نظرسنجی در سایت خود اضافه کنید تا مخاطبین مشتاق خود را به فعالیت وا دارید. باید درباره محتوایی که تولید می کنید، بسیار فکر کنید. این محتوا تنها راه ارتباطی بین شما و مخاطبین می باشد. تولید محتوای عالی به منزله موفقیت در این زمینه می باشد.

نکات مهم دیجیتال مارکتینگ
 نکات مهم دیجیتال مارکتینگ

اهمیت دیجیتال مارکتینگ

با توجه به مواردی که پیش تر ذکر شد، بدیهی است که اهمیت دیجیتال مارکتینگ در دنیای امروز، امری غیرقابل انکار است. این ابزارهای دیجیتال آنقدر گسترده شده اند که همه می توانند با داشتن امکانات لازم، در هر زمان و مکانی به آن دسترسی داشته باشند. با ورود و گسترش شما در این دنیای دیجیتال و اعتماد مخاطبین به شما، آن ها مطالب شما را در شبکه های خود به اشتراک خواهند گذاشت و برند شما را به دوستان و آشنایان خود معرفی می کنند. این امر به موفقیت شما در این زمینه کمک خواهد کرد، چرا که اعتماد، نقش بسیار مهمی در دنیای دیجیتال دارد. بازاریابی آنلاین به افراد کمک کرده است تا با شناسایی مخاطبین درست خود و همچنین تبلیغات مناسب، به هدف مورد نظر خود نزدیک تر شوند. این جهانی شدن که با کمک دیجیتال مارکتینگ رخ می دهد، تأثیرات بسیاری بر پیشرفت و موفقیت افراد در زمینه کسب و کار داشته است. در عصر فعلی، بازاریابی آنلاین به قدری اهمیت پیدا کرده است که شما بدون آن نخواهید توانست به موفقیت برسید.

این مقاله هم جالبه!
دوره های دیجیتال مارکتینگ در مشهد

 

آموزش دیجیتال مارکتینگ

براساس کاربرد گسترده و نقش مهمی که دیجیتال مارکتینگ داشته است، به منظور سهولت متقاضیان، دوره های آموزشی دیجیتال مارکتینگ ترتیب داده شده است که به صورت کاربردی و اصولی به آموزش گام به گام در این زمینه می پردازند. متقاضیان در این دوره ها با جدیدترین راه های بازاریابی آشنا می شوند و با استفاده از اساتید مجرب این زمینه، تمامی اطلاعات را به طور کامل و جامع کسب می کنند. این دوره ها معمولاً به صورت کارگاهی برگزار می شود و با بررسی نمونه های بازاریابی دیجیتال مختلف، راه های ارتباطی درست را به شما آموزش می دهند.

دیدگاه خود را بنویسید