۰۱ مرداد

هاست چیست ؟ | انواع هاست | یاراپلاس

هاست چیست ؟

بزارید خیلی راحت و ساده با هم معنی هاست را مرور کنیم .

شما یک سیستم دارید و یک هارد ، و این هارد را می توانید قسمت بندی کنید به درایو ها . شما می توانید هر درایو را به یک کار خود و فایل های آن اختصاص دهید . هاست هم همین است شما مقداری پول به سرور می دهید ( همان کامپیوتر ) ، این سرور می تواند در داخل ایران باشد یا در خارج از ایران مثل امریکا ، اروپا …

شما می توانید به اندازه ای که حجم نیاز دارید برای سایت تان فضا خریداری کنید . حالا یا به صورت ماهانه یا سالانه . شما می توانید روی هاست عکس ، فیلم و هر چه در سایت تان قرار می دهید را ذخیره کنید .

هاست ها چون از طریق ماهواره به اینترنت وصل است برای همین همه می توانند از طریق Ip Address  ، هاست که دامنه روی آن قرار می گیرد به سایت شما وصل شوند .

انواع هاست

هاست چیست ؟
هاست چیست ؟

دو نوع هاست داریم : لینوکس – ویندوز

می شود گفت که تنها تفاوتی که این دو با هم دارند در نوع پشتیانی است که در برنامه نویسی شان وجود دارد . لینوکس از My SQL  و Php استفاده می کند که نیاز وردپرس است .

لینوکس یک سیستم عامل متن باز است که به رایگان در اختیار کاربران قرار می گیرد و نسبت به ویندوز ارزان تر است و همچنین امنیت بالاتری نیز دارد .

برای خرید هاست شما حتما باید لینوکس خریداری کنید چرا که فقط لینوکس است که وردپرس را پشتیبانی می کند . پس حتما هاست Linux خریداری کنید .

این مقاله هم جالبه!
مشاوره کسب‌ و‌ کار اینترنتی در مشهد         

آنچه که باید برای خرید یک هاست توجه داشته باشید این است که از شرکت های هاستینگ معتبر خریداری کنید . برای این که بدانید که یک شرکت هاستینگ چقدر معتبر است  یا نه می توانید به سایت هایی که از این هاستینگ خریداری کرده اند مراجعه کنید .

می توانید ببیند که سایت با چه سرعتی لود می شود ، آیا قطعی دارد یا نه ؟ باید بدانید که محل سرور آن در کجاست ؟

اگر سرور در ایران باشد ، هم سرعت آن بالاتر است و هم پهنای باندی که در اختیار شما قرار می گیرد بالا است . در سرچ گوگل هم سرورهای ایرانی خیلی بهتر جواب می دهد ولی کمی هزینه های آن از سرورهای آمریکا و اروپا گران تر است .

تمامی اطلاعات روی هاست برا ی کاربران اینترنت قابل دسترسی است .

کیفیت هاست ها ،  به قطعاتی که سرورها یا همان کامپیوترهای ارائه دهنده خدمات دارند و شرایطی که کامپیوترهای سرور ( یعنی شرایط فیزیکی دیتا سنترها ) دارند،  بستگی دارد .

یعنی با توجه به شرایطی که دارند،  اعلام می کنند که این سرور در روز مثلا یک ساعت قطع می باشد .  به این معنی که اطلاعات وب سایت شما یک ساعت در روز  از دسترس خارج می شود .

انواع سرور

سرور اختصاصی

هاست چیست ؟
هاست چیست ؟

در این سرویس که معمولا مناسب برای شرکت ها و سازمان های بزرگ است ( هزینه این سرور بسیار بالا است ) تمام امکانات یک سرور را که انتخاب می کنند در اختیار شان قرار می گیرد . در اینجا  شرکت ها  یا سازمان ها می توانند یک وب سایت روی این سرور اختصاصی داشته باشند یا می توانند چند وب سایت ( مانند بانک ها )

این مقاله هم جالبه!
طراحی سایت وردپرس در مشهد | آژانس دیجیتال مارکتینگ یاراپلاس ۰۹۹۸۱۱۹۷۰۱۲

سرور اشتراکی

هاست چیست ؟
هاست چیست ؟

در این سرور ، شرکت ارائه دهنده سرور با استفاده از تنظیمات نرم افزاری سرور را به چندین بخش تقسیم می کند ( مانند تقسیم بندی هارد به درایو ها ) و می تواند هر قسمت را به یک شرکت یا سازمان یا شخص واگذار کند .

نکته

خرید سرور اختصاصی و اشتراکی به یکسری عوامل بستگی دارد که شما باید حتما به آنها توجه کنید :

اگر وب سایت تان را تازه راه اندازی کرده اید سرویس اشتراکی برای شما کفایت می کند . سرور اختصاصی بیشتر برای وب سایتی با ترافیک و تعداد بازدید بالا بکار می رود  .چون هر چه بازدید بالا برود ، پهنای باند بالاتر و منابع سخت افزاری بهتری نیاز دارد . ولی این منابع سخت افزاری مثل هارد ، سی پی یو (cpu) و RAM  در اشتراکی محدود هستند .

در هاست اشتراکی شما نرم افزاری بنام cpanel دارید که با آن می توانید مدیریت فایل (FTP) داشته باشید ، مدیریت پایگاه داده داشته باشید (DB) و همچنین سایر قسمت های یک هاست اشتراکی .

نرم افزار دیگری به نام Direct Admin وجود دارد برای مدیریت هاست که از Cpanel ارزان تر است .

چندین سرور به صورت همزمان

هاست چیست ؟
هاست چیست ؟

هاست ابری ، انعطاف پذیر ، برای ترافیک و بازدید بالا . محدودیتی در استفاده از منابع نیست . در این نوع سرور به جای این که از یک سرور استفاده شود از چندین سرور در مکان های جغرافیایی مختلف استفاده می شود و تمامی اطلاعات سایت شما در این سرورها قرار می گیرد  که اگر زمانی یکی از سرورها دچار قطعی شد ، سرورهای دیگر آن را پشتیبانی می کند و همچنین اگر پهنای باندتان کم شد سرورهای دیگر آن را پشتیبانی می کنند .

این مقاله هم جالبه!
شرکت تبلیغاتی در مشهد | آژانس دیجیتال مارکتینگ یاراپلاس ۵۱۳۸۴۲۸۲۶۳☎️

در حالت ابری دیگر شما هیچ گاه قطعی ندارید البته هزینه هاست ابری هم بسیار کم است و باید توجه داشته باشید که قطعات سخت افزاری آن هم تقریبا می شود گفت که ضعیف هستند .

 مزیتی که میتوان گفت این نوع  هاست دارد این است که شما تنها هزینه سخت افزار و نرم افزاری که در حال استفاده از آن هستید را پرداخت می کنید نه مانند هاست معمولی مجبور باشید برای این که دچار قطعی نشوید  همه چیز را در حالی تهیه کنید که شاید اصلا به آن ها نیازی پیدا نکنید.

در این جا مطالعه مقاله دامنه چیست ؟ را به شما پیشنهاد می کنیم .

آژانس دیجیتال مارکتینگ یاراپلاس

برچسب‌ها:

دیدگاه خود را بنویسید